Ekonomi
Giriş Tarihi : 27-10-2021 01:03   Güncelleme : 27-10-2021 01:03

İLİMİZDE DENETİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

İLİMİZDE DENETİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

İLİMİZDE DENETİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

     İl Müdürümüz Sayın Hayrullah GÖKTEKİN konu ile ilgili;

    “Bakanlığımızın 25-28 Ekim 2021 tarihleri arasında başlatmış olduğu “Denetim Seferberliği” kapsamında ilimiz merkez ve ilçelerinde bulunan gıda üretim satış ve toplu tüketim işletmelerinde maksimum sayıda denetim yapılacaktır.

    Tüm gıda üretim, satış ve toplu tüketim işletmelerinin denetimini 5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu” kapsamında gerçekleştirmektedir. Gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması Bakanlığımız sorumluluğundadır.

     Bu kapsamda toplam 45 gıda kontrolörü tarafından ilimiz merkez ve ilçelerinde bulunan 3800’ün üzerindeki gıda/yem işletmelerine 24.10.2021tarihi itibariyle 5700 civarında denetim yapılmıştır.

       Denetim seferberliğini kapsamında pazartesi günü Üretim İşletmeleri denetlenmiş olup sektörler bazında denetimler devam edecektir.

     Bu yıl Bakanlığımız gıda işletmelerinde yapılan rutin denetimlerine ilaveten 25-28 Ekim 2021 tarihleri arasında denetim seferberliği başlatmıştır. Amacımız tüm denetim mekanizmasını aynı anda harekete geçirerek kamuoyunda farkındalık oluşturmak, daha etkin ve verimli bir denetim yapmak dolayısıyla tüketicilerimizin kaliteli ve güvenilir gıda tüketmeleri sağlamaktır.

    Öte yandan İl Müdürlüğümüz Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü görevli personellerince denetimlere ara verilmeksizin devam edilmektedir. ” açıklamalarında bulundu.