Ekonomi
Giriş Tarihi : 19-07-2021 16:29   Güncelleme : 19-07-2021 16:29

İL MÜDÜRÜMÜZ HAYRULLAH GÖKTEKİN’İN BAYRAM MESAJI

​“Kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu ön plana çıkaran ve güçlü tutan, şükür ve bereketle kutlanan bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız

İL MÜDÜRÜMÜZ HAYRULLAH GÖKTEKİN’İN BAYRAM MESAJI

​“Kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu ön plana çıkaran ve güçlü tutan, şükür ve bereketle kutlanan bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bayramlar milletçe sevgimizi, dostluğumuzu, azımızı, çoğumuzu paylaşma fırsatı veren çok özel zamanlardır. Mübarek Kurban Bayramı özü itibariyle insanlara yardımlaşmayı, paylaşmayı, yoksulu, mağduru, ihtiyaç sahibini gözetmeyi amaçlar. Yardımlaşma toplumda insanların birbirine karşı hoşgörüsünü arttırır. Bayramlar “sevgi paylaşıldıkça çoğalır” sözünü kanıtlayan yegâne günledir.

Yaklaşık 2 yıldır vuku bulan Covid-19 pandemisi nedeniyle bayramları sevdiklerimizden uzak buruk bir şekilde yaşamaktayız. Nihayet uzun bir süre sonra sevdiklerimizle birlikte bayram geçirme fırsatına sahip olduk. Ellerini öpemesek de büyüklerimizin yanında, alışılagelmişe benzer şekilde Mübarek Bayramımızı kutlayabileceğiz. Ancak unutmamalıyız ki sağlıklı güzel günlere kavuşabilmek için pandemi tedbirlerine sıkı sıkıya uymalıyız. Covid-19’a karşı en büyük silahımız olan aşılarımızı da ihmal etmeden günü geldiğinde olmalıyız. 

Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini, sorunsuz şekilde yerine getirebilmeleri için kurban satış noktalarında ve kurban kesim noktalarında, bayram süresince, hayvan sağlığı ekiplerimizi görevlendirdik. Kolluk kuvvetleriyle birlikte, yol kontrol çalışmalarımız aksamadan devam ediyor. Görev alanımıza giren tüm noktalarda, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verecek şekilde organize olduk. Sizler rahat ve huzurlu bir bayram geçirin diye, bizler görevimizin başındayız. 

Bu vesileyle başta Amasyalı hemşerilerimiz olmak üzere, tüm ülkemizin ve İslam âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlarım. Günlerinizin bayram coşkusu ve güzelliği içinde geçmesini diler, saygılarımı sunar esenlikler dilerim.”