Ekonomi
Giriş Tarihi : 03-12-2021 01:40   Güncelleme : 03-12-2021 01:40

HASAR GÖREN KÖYLERDE İNCELEMELER YAPILDI

HASAR GÖREN KÖYLERDE İNCELEMELER YAPILDI

HASAR GÖREN KÖYLERDE İNCELEMELER YAPILDI

İl Müdürümüz Hayrullah GÖKTEKİN 30.11.2021 tarihinde İlimizde yaşanan fırtına afetinden zarar gören örtü üretim alanlarında incelemelerde bulundu.

İlimizde görülen şiddetli fırtınadan etkilenen örtü altı üretim alanlarını gezen İl Müdürümüz GÖKTEKİN, zarar gören çiftçilerimizle birlikte durum değerlendirmesi yaptı. Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizce köylerimizde hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini bildiren İl Müdürümüz GÖKTEKİN; konuyla ilgili yaptığı açıklamada “30 Kasım günü İlimizde görülen şiddetli fırtına nedeniyle örtü altı üretim alanlarında özellikle sera naylon aksamlarında zararlar oluşmuştur. İl Müdürlüğümüzce AFAD kaynaklarından alınan bilgilendirmeler doğrultusunda; ilimizdeki tüm köy ve mahalle muhtarlarına uyarı mesajı ile önceden fırtına olacağına dair bilgilendirmeler yapılmış bu sayede alınan tedbirlerle zarar en az düzeye indirilmiştir. Çalışmaların tamamlanması sonrası ilimizde oluşan tarımsal zarar ile ilgili bilgiler Bakanlığımıza bildirilecektir. Bununla birlikte bütün tarımsal afetlere karşı alınabilecek en önemli tedbir; ürünlerimizin TARSİM kapsamında sigorta yaptırılmasıdır” şeklinde konuştu.

Üretim alanları zarar gören tüm çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerini bildiren İl Müdürümüz GÖKTEKİN;  İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her zaman çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğimizi ifade etti.