Amasya Haber
HV
26 KASIM Cumartesi 19:05

ESENLERLİ GENÇLER KENDİ ÇİZGİ ROMANLARINI TASARLIYOR

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2022 01:24   Güncelleme : 09-11-2022 01:24
ESENLERLİ GENÇLER KENDİ ÇİZGİ ROMANLARINI TASARLIYOR

çizgi roman atölyesi (2)

Çizgi romana meraklı Esenlerli gençler, “Okur Gezer” otobüsünde çizer ve yazar Fehmi Demirbağ eşliğinde kendi çizgi roman kahramanlarını oluşturuyor. Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, atölyeye katılarak başarılı çizim ve hikâyeler tasarlayan gençlerin kendi çizgi romanlarını çıkarmaları için destek olacak.

Esenler Dörtyol Meydanı ve İbrahim Turhan Anadolu Lisesi’nde yüzlerce gencin katılımıyla gerçekleştirilen atölyenin sonuncusu 9 Kasım Çarşamba günü yine Esenler Dörtyol Meydanı’nda yapılacak.

Türkiye’nin ilk ve tek çizgi roman okulunun kurucusu çizer ve yazar Fehmi Demirbağ, ‘Gençleri dert edinmiş bir abinizim’ diyerek başladığı konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Gençlerini ihmal eden toplumlar, geleceklerini ihmal ederler. Ben de bu sebeple gençleri yakalamaya çalışıyorum. Bunu da günün diliyle yapmaya çalışıyorum. Ön planda göze çarpan şey de çizgi roman. ‘Manga’ kültürü gençlerimizi sarıp sarmalamış durumda. Biz de yerlilik noktasında kendi kültürel değerlerimizi gençlerimize bu yöntem üzerinden öğretelim arzusundayız. Bu yolda da muhteşem işler çıkıyor. Gençlik varsa gelecek var.”

#ozelhaber

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi