Amasya Haber
HV
29 KASIM Salı 20:11

ERCAN YILMAZ OKUR YAZAR BULUŞMASI’NDA!

Ese

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2022 01:30   Güncelleme : 09-11-2022 01:30
ERCAN YILMAZ OKUR YAZAR BULUŞMASI’NDA!

Ercan yılmaz söyleşi

Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Okur – Yazar Buluşması’nda yazar Ercan Yılmaz gençlerle bir araya geldi. Esenler Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşide yazar, gençlere kitap okumanın faydaları hakkında hikâyeler anlattı.

Balzac’ın ‘Vadideki Zambak’ kitabıyla birlikte kitaplarla olan bağının daha da kuvvetlendiğini anlatan Ercan Yılmaz, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Lise çağlarımda elime nereden geçtiğini bilmediğim kara kaplı bir kitap geçti. İçerisinde karşıma iki kelime çıktı, ‘Vadideki Zambak’. Okuduğum andan itibaren bir rüya adamı oldum. Girişindeki sahneyi okumaya başladığımdan itibaren bambaşka bir dünyadan bahsediyordu. Sonra defalarca okudum, neredeyse ezberledim. O kitapla karşılaşmamız, hayatımın kırılma noktalarından bir tanesidir. Ondan önce de kitap okuma alışkanlığına sahiptim ama bu kitap beni başka bir dünyaya götürdü. Başka dünyaların kapılarını açtı. Farklı hayatlar yaşamak istemiyor, bir hayata yirmi hayat sığdırma şansından vazgeçiyorsanız kitaplardan uzak bir hayat sürdürebilirsiniz.”

Yazar Ercan Yılmaz, gençlerle geçirdiği keyifli söyleşinin ardından sevilen kitapları “Meserret Oteli” ve “Kitap Evi Oteli” kitaplarını gençler için imzaladı.

#ozelhaber

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi