Spor
Giriş Tarihi : 09-07-2021 15:52   Güncelleme : 09-07-2021 15:52

ANTRENÖR SOKAKTA VATANDAŞLAR BALKONDA

ANTRENÖR SOKAKTA VATANDAŞLAR BALKONDA Farklı branştaki antrenörler evde kalan halka spor yaptırıyor

ANTRENÖR SOKAKTA VATANDAŞLAR BALKONDA

ANTRENÖR SOKAKTA VATANDAŞLAR BALKONDA
Farklı branştaki antrenörler evde kalan halka spor yaptırıyor. Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri, Dünyayı ve ülkemizi etkileyen Covid-19 pandemisine yönelik alınan tedbirler nedeni ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri programında yer alan “Halka ortak spor yaptırma” etkinliği kapsamında evde kalan vatandaşlara balkonlarında spor yaptırıyor.
 
Şeyhcui Mahallesinde site site dolaşan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri 15 dakikalık periyotlar halinde vatandaşlara balkonlarında spor yaptırdı.
Sinan Oba sitesinde vatandaşlara balkonlarından spor yaptıran Jimnastik Antrenörü Fatma Bektaş, “Korona salgını nedeniyle hepimiz şu günlerde evlerimizdeyiz. Bizler Amasya Gençlik İl Müdürlüğü olarak bakanlığımızın da talimatlarıyla halkımıza evde kal, sporsuz kalma diyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bütün halkımıza, Amasya’mızdaki mahallelerimizde diğer antrenör arkadaşlarımla birlikte evlerinde, balkonlarında bizlerle birlikte spor yaptırıyoruz.  Güzel bir katılım vardı, diğer bölgelerde de diğer antrenör arkadaşlarımız yapıyor. Biz bu süreçte bütün halkımıza evde kalın, sağlıkla kalın, sporla kalın diyoruz.” Dedi.
Vatandaşlar da sokaktaki antrenöre uyarak, balkonlarında spor yaptı.